Egitmenlerimiz
photo YAPINCAK GÜRERK

Bilkent Üniversitesi Müzik Fakültesi Piyano Bölümü'nden mezun oldu. 1993 yılında British Council'ın düzenlediği piyano yarışmasında birinci olarak "Yılın Genç Müzisyeni" seçildi. Ödül olarak Royal Northern College of Music'de bir yıl eğitim hakkı kazandı. Amerika'da Manhattan School of Music'de piyano, Hacettepe Üniversitesi'nde ise resim yüksek lisansını tamamladı. 'Görsel ve İşitsel Sanatlarda Yaratıcılık ve Yorum Kavramları' konulu tezi ile aynı üniversiteden doktorasını aldı. Yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda resital, oda müziği ve konçerto konserleri verdi, resim sergileri açtı.

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde 4 yıl piyano öğretim görevlisi olarak çalışan Gürerk, Fakülte'ye bağlı Erken Müzik Eğitimi idari ve akademik kadrosunda yer aldı, Piyano Bölüm Başkanlığı ve Dekan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2007 yılında dünyaya gelen kızı Ada'dan aldığı ilhamla erken yaş ebeveyn destekli müzik programları ile ilgilenmeye başladı. Bu ilgi onu Music Together® ile tanıştırdı. Amerika'da katıldığı öğretmenlik eğitimini başarı ile tamamlayarak, Music Together programı kayıtlı eğitmeni oldu. 2008 yılında Türkiye'deki ilk Music Together merkezini İstanbul'da, kurucusu olduğu Salon Sanat çatısı altında başlattı. Bunu 2011 yılında Ankara'daki ilk Music Together programı etkinlikleri takip etti. 

Yapıncak Gürerk, halen İstanbul ve Ankara'da 0-5 yaş aralığında çocuklar ve ebevynleriyle 'birlikte müzik' yapmaya devam etmektedir. Gürerk ayrıca 3.5-6 yaş arası çocuklar için bireysel derslere hazırlık niteliğinde bir grup dersi olan Piyanomini programını tasarlamıştır. Piyano ve resim çalışmalarını birlikte yürüten Yapıncak Gürerk, çocukların yanısıra yetişkinlere de piyano eğitimi vermektedir.

     
photo TÜL DEMIRBAS

1999’da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda Nuri İyicil ve Elif Tarakçı ile keman eğitimine başladı, 2006’da Yaylı Çalgılar Anasanat Dalı’nın lise devresinden mezun oldu. Aynı kurumda Müzikoloji Bölümü’nde başladığı lisans eğitimini 2010 yılında; Sosyal Bilimler Enstitüsü Etnomüzikoloji ve Folklor Programı’nda başladığı yüksek lisans eğitimini “Ahıska Türklerinde Göç ve Deneyimlerin Etkileşimi: Bursa Örneği” başlıklı tez çalışmasıyla 2015 yılında tamamladı.

 

2010-2012 yılları arasında Arjantin tango dersleri aldı, dünyaca ünlü dansçıların atölyelerine katıldı. 2012-2014 yılları arasında Gülsin Gümüş Müzik ve Dans Atölyesi’nde Arjantin Tango ders asistanlığı yaptı. 2012-2015 yılları arasında MSGSÜ İstanbul Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü’nde Müzik Tarihi ve Geleneksel Türk Müziği dersleri verdi. 2005 yılından bu yana çocuklar ve yetişkinlerle gerçekleştirdiği piyano, keman, solfej derslerinin yanı sıra okul öncesi dönemi müzik eğitimiyle ilgilenen Demirbaş, 2012 yılında Music Together programıyla tanıştı ve 2013 yılında İtalya’nın Bologna şehrinde katıldığı öğretmenlik eğitimini başarıyla tamamladı.  

 

Tül Demirbaş, 2013’ten bu yana Salon Sanat çatısı altında Music Together eğitmenliği yapmakta, 2015’te araştırma görevlisi olarak atandığı MSGSÜ İstanbul Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü’nde çalışmakta ve 2016’da İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müzikoloji ve Müzik Teorisi Programı’nda başladığı doktora eğitimine devam etmektedir.

     
  YONCA SARI
     
  EZGI ÖZEKE KOCABAS