Egitmenlerimiz

photo YAPINCAK GÜRERK

Bilkent Üniversitesi Müzik Fakültesi Piyano Bölümü'nden mezun oldu. 1993 yılında British Council'ın düzenlediği piyano yarışmasında birinci olarak "Yılın Genç Müzisyeni" seçildi. Ödül olarak Royal Northern College of Music'de bir yıl eğitim hakkı kazandı. Amerika'da Manhattan School of Music'de piyano, Hacettepe Üniversitesi'nde ise resim yüksek lisansını tamamladı. 'Görsel ve İşitsel Sanatlarda Yaratıcılık ve Yorum Kavramları' konulu tezi ile aynı üniversiteden doktorasını aldı. Yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda resital, oda müziği ve konçerto konserleri verdi, resim sergileri açtı.

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde 4 yıl piyano öğretim görevlisi olarak çalışan Gürerk, Fakülte'ye bağlı Erken Müzik Eğitimi idari ve akademik kadrosunda yer aldı, Piyano Bölüm Başkanlığı ve Dekan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2007 yılında dünyaya gelen kızı Ada'dan aldığı ilhamla erken yaş ebeveyn destekli müzik programları ile ilgilenmeye başladı. Bu ilgi onu Music Together® ile tanıştırdı. Amerika'da katıldığı öğretmenlik eğitimini başarı ile tamamlayarak, Music Together programı kayıtlı eğitmeni oldu. 2008 yılında Türkiye'deki ilk Music Together merkezini İstanbul'da, kurucusu olduğu Salon Sanat çatısı altında başlattı. Bunu 2011 yılında Ankara'daki ilk Music Together programı etkinlikleri takip etti. 

Yapıncak Gürerk, halen İstanbul ve Ankara'da 0-5 yaş aralığında çocuklar ve ebevynleriyle 'birlikte müzik' yapmaya devam etmektedir. Gürerk ayrıca 3.5-6 yaş arası çocuklar için bireysel derslere hazırlık niteliğinde bir grup dersi olan Piyanomini programını tasarlamıştır. Piyano ve resim çalışmalarını birlikte yürüten Yapıncak Gürerk, çocukların yanısıra yetişkinlere de piyano eğitimi vermektedir.

     
  NAZLI KÖSE YÜCEL